Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hřbitov ve Frýdlantu

 

Sedíme s Kačenkou uangel-bigstock-fractal-rendering-of-rainbow-a-12108041.jpg nás v pracovně (mé kuchyni), povídáme si  co se nového událo, kdo přišel, kdo potřebuje pomoci a tak.

Tu Kačenka povídá. „Zdál se mi dost zvláštní sen, byl
od Boha a nemám tušení, co to mělo znamenat. Tento sen se mi zdál již v dětství.  Jdu ve Frýdlantu, kde jsem vyrůstala okolo kostela, je tam hřbitov a vedle dům…snad fara, je tam nádvoří, vidím, že tam popravovali lidi, věšeli je a stínali jim hlavy. Mám zvláštní pocit.... něco máme udělat.

„No Kačenko, co když máme pomoci těm dušičkám na hřbitově. Proto ti ho Bůh znovu a znovu posílá.“

„Proč myslíš, že tam zůstaly?“ 

„ No nejspíš nevyužily světla,  protože se nemohly rozloučit se svými blízkými.“

Opravdu bylo to tak, jenom jsme se fakt pobavily nad myšlenkou, kolik je v Čechách hřbitovů a jestli budeme čistit všechny laugh.

Stáhly jsme proud božího světla a promluvily k duším. Přizvaly anděly a už to šlo jak po másle. Vážně byly vděčné, že mohou odejít.

V tom Kačenka říká:“ Jedna dušička tam zůstala… je to pani středního věku na hlavě má bílý čepec, pytlovou sukni se zástěrou a šedou halenu. a má v sobě velkou nenávist a pocit křivdy. Prý ji církev pověsila syna, za něco co neudělal. Nechce jim odpustit.“

Snažily jsme se to této dušičce vysvětlit, že se nic neděje náhodou, že si tu zkušenost nejspíš sám vybral, nebo on někdy toto spáchal… a že na ní čeká ve světle… nebylo to nic platné. Odejít nechtěla. Přesto máme v plánu jí ještě oslovit a pokusit se jí pomoci.

 Po pár dnech jsme se znovu na tuto dušičku zaměřily, jestli už je připravená odejít. Řekla nám, že ano, ale je obtěžkána prokletím, které vyslovila proti kněžímu, který odsoudil jejího syna. Prosila o pomoc.

Obrátily jsme se na Boha a čekaly na svolení.  "Ano, ale nejdříve je třeba udělat odpuštění a zrušit prokletí, také očistit tuto duši od nenávisti..."

Obrátily jsme se na duši toho kněžího a prosily ve jménu duše této ženy o odpuštění. Odpuštění přišlo, prokletí jsme odevzdaly Bohu, spolu s energiemi nenávisti.

Podle vzhledu této dušičky jsme typovaly z jakého století tu zůstala. Přišlo, že ze 14 stol. No tak to tu uvízla na pěkně dlouho. Ale není to zdaleka nic mimořádného. Dušička je již ve světle.

Máme moc  hezký pocit.... tak jako vždy, když můžeme pomoci. Nakonec jsme usoudily, že to byla ona, kvůli komu se Kačence zdál tento sen.